Erkekler İçin Kesme Şeker Modelli  Örgü  Boyunluk ve Bere

Erkekler İçin Kesme Şeker Modelli Örgü Boyunluk ve Bere

Ağırbaşlı ama bir o kadar gösterişli duran bu ikilideki boyunluk, dikkatleri üzerine çeken parça. Beylerin hem palto hem de ceketle kullanabilecekleri kullanışlı bir model.

 

Malzemeler :

– Şiş: 6 numara – ÜRÜNÜ İNCELE

– TEMPO K940 3 yumak – ÜRÜNÜ İNCELE

 

Boyunluk

 

20 ilmek başlayarak 5 sıra haraşo örgü örüyoruz. Kesme şeker modelini uygulamaya başlıyoruz. . Kesme şeker modeli için, 4 ilmek ters, 4 ilmek düz örgü şeklinde örüyoruz. Her 4 sıradan sonra ters örgüler düz, düz örgüler ters örgü örüyoruz. Örgü boyu 8 cm olduğunda örgünün yanından 11 defa her sıra 1 ilmek arttırılıp, arttırdığımız ilmekleri haraşo örüyoruz. Örgü boyu 100 cm olduğunda örgünün artma işlemi yaptığımız yanından, 11 defa her sıra 1 ilmek keserek örüyoruz. Kesme işlemimiz bittikten sonra 4 cm daha kesme şeker modeli örüyoruz. 5 sırada haraşo örüp, ilmekleri 1 defada keserek bitiriyoruz. Birleştirme kısmına aksesuar için 3 adet düğme dikiyoruz.

Bere

40 ilmek başlanarak 3 sıra haraşo örgü örüyoruz. Sonrasında kesme şeker model uygulamasına

geçiyoruz. Örgü boyu 18 cm olduğunda berenin tepesini oluşturmak için örgü 5 parçaya ayırıp, her sırada ayrılan kısımları 3’er 3’er kesilerek örüyoruz. 5 ilmek kalınca ilmekler 1 defada keserek bitiriyoruz.

Ellerinize Sağlık!

 

Posted by on 22 Ekim 2015