Tunus Örgü ile Keçe Nakışlı Tablet Kılıfı

Tunus Örgü ile Keçe Nakışlı Tablet Kılıfı

Tabletiniz için örgü bir kılıf örmeyi hiç düşündünüz mü? Tunus örgü üzerine, keçe nakışı uygulanan ağaç deseni tablet kılıfınıza farklı bir şıklık katıyor.

Malzemeler :

– Kartopu 4 Mevsim Hardal Sarısı El Örgü İpi – K320 – ÜRÜNÜ İNCELE

– PRYM 3 İğneli İnce Uçlu Keçe Nakış İğnesi – 131150 – ÜRÜNÜ İNCELE

– Kartopu Yeşil Yün Keçe – K442 – ÜRÜNÜ İNCELE

– Kartopu Keçe Fırçası – K020.1.0004 – ÜRÜNÜ İNCELE

– Kartopu 2,5 mm 35 cm Alüminyum Gagalı Şiş Tunus Tığı – ÜRÜNÜ İNCELE

40 zincir çekilir. Çekilen zincirin üzerine sıra başından sıra sonuna kadar, her zincirden 1 ilmek toplanarak, toplam 40 ilmek çıkartılır. Sıra sonundan başlanarak, toplanarak çıkartılan ilmekler tek, tek kapatılarak sıra başına gelerek 1 sıra tunus örgü tamamlanır

Sonraki sıralar, her sıra, sıra başın dan sıra sonuna kadar her tunus ilmeğinden 1 ilmek çıkarılarak örülür. Sıra sonundan sıra başına kadar ilmekler tek tek kapatılarak sıra tamamlanır şeklinde örülür. Örgü boyu 28 cm olduğunda bitirilir.

Bu birleştirme işlemini yapmadan önce işlemek istediğimiz ağaç desenini bir kağıda çiziyoruz ve çizdiğimiz kağıtta güzelce keserek çıkartıyoruz.Oyuk ağaç desenli kağıdımızı ördüğümüz ama henüz  parçanın ön kısmına güzelce iğneliyoruz kaymaması için ve keçemizi bu oyuk şemayı taşırmadan döverek işliyoruz.

Örgünün yan ve alt kısmını dikerek birleştiriyoruz.

Çıt çıt kapak için, 10 zincir çekip 15 sıra tunus işi örüp etrafını temizliyoruz ve arka üst ortaya monte ederek ucuna çıt çıtı dikerek bitiriyoruz.

Ellerinize Sağlık!

Posted by on 28 Ekim 2015