Ahtapot Kitap Ayracı

Okul zili çocuklar için yeniden çalmaya başladı! Onlarca değişik ihtiyaç ortaya çıkacak ve onlarca malzeme almanız gerekecek. Dilerseniz bazı şeyleri kendiniz de hobi saatlerinizde yapabilirsiniz. Tıpkı Ahtapot Kitap Ayracı gibi! Üstelik keçe ve birkaç ufak malzeme ile. Siz de hiç vakit kaybetmeden hem çocuklarınızla vakit geçirebilir hem de onların okul ihtiyaçlarını giderebilirsiniz! İhtiyacınız olan malzemelerle başlayalım. O kadar az sayıda malzemeyle, böylesi güzel ve kullanışlı bir şey ortaya çıkabileceğine inanmakta zorlanabilirsiniz!

Malzemeler:

– La Mia 50×50 cm Puantiye Desenli Keçe 25×10 cm – ÜRÜNÜ İNCELE

– Yuvarlak oynar gözler 10 mm 2 adet – ÜRÜNÜ İNCELE

– Yapıştırıcı – ÜRÜNÜ İNCELE

– Coats Drima 100 Metre Mor Dikiş İpliği – 0455 – ÜRÜNÜ İNCELE

– Dikiş iğnesi – ÜRÜNÜ İNCELE

Yapılışı

Bu kadar güzel görünüyor diye, sakın zor sanmayın. O kadar kolay ki yapımı, siz bile şaşıracaksanız. Öncelikle yapmanız gereken şey, puantiyeli kumaş ikiye katlanarak,verilen kalıba göre kesilir.

Sonrasında, kalıba göre yuvarlak şekilde kesilen karton, ahtapotun kafa kısmına gelecek şekilde iki keçe kumaşın arasına yerleştirilir. Buraya kadar zorlayıcı hiçbir şey yok değil mi?

  

İnanın, geri kalan adımlar da oldukça kolay. Bu adımdan sonra biraz dikişe başlıyoruz! Bir önceki adımda elde ettiğimiz iki parça kumaş, iğne ve iplikle dikilerek birleştirilir. Son olarak da gözler yapıştırılarak bitirilir.

 

İşte bu kadar kolay yapımı. Ellerinize sağlık!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir