Dantel Uçlu Örgü Bere Eldiven

Dantel Uçlu Örgü Bere Eldiven

Sıcak Kombinasyon

Kahverengi ve krem renginin muhteşem renk kombinasyonunu gördüğümüz bu modelde, örgü üzerine dantel zarafeti , bu ikiliye sıcaklık katan önemli unsurlardan.

 

Malzemeler :

– FİRENZE TİFTİK K890 1 yumak – ÜRÜNÜ İNCELE

– FİRENZE TİFTİK K855 1 yumak- ÜRÜNÜ İNCELE

– Şiş: 4 numara – ÜRÜNÜ İNCELE

– Tığ: 3 numara – ÜRÜNÜ İNCELE

 

ELDİVEN

 

İplik iki kat uygulanarak örülür. Eldivenimizin bilek kısmı için krem rengi iplikle 4 numaralı şişlerimize 48 ilmek atıyoruz. 9 cm, 2 + 2 lastik örgü örüp, ilmekleri 1 defada kesilerek bitiriyoruz. Eldivenimizin, elimizin üzerine gelecek dantel kısmını, tığ ile örmeye başlıyoruz.

1.Sıra: Eldivenimizin, kestiğimiz kısmına düzgün durması için 1 sıra sık iğne örgü örüyoruz.

2.Sıra: Sık iğne örgüye, toplamadan 5 adet tekli tırabzan yapıp, 5 adet tekli tırabzanı birlikte toplayarak fıstık modeli oluşturuyoruz. 2 zincir çekip, bir sonraki sık iğneye 1 fıstık modeli uyguluyoruz. Sıramızın sonuna kadar 1 fıstık modeli 2 zincir şeklinde örüyoruz.

3. Sıra: Sıra başından sıra sonuna kadar, her zincire 2 sık iğne örüyoruz.

4.Sıra:,Birinci fıstık modelinin tepesine 1 adet sık iğne örüp, 5 zincir çekiyoruz. Sonra ki fıstık modelini atlayıp üçüncü fıstık modelinin tepesine 1 adet sık iğne örüyoruz. Sıra sonuna kadar 1 sık iğne yapılır,5 zincir çekilip,1 fıstık modeli atlanarak sonraki fıstık modeline 1 adet sık iğne yapılır şeklinde örüyoruz.

5.Sıra: Her 5 zincirin üzerine, 2 sık iğne, 2 zincir, 2 sık iğne, 2 zincir,2 sık iğne 2 zincir şeklinde örüyoruz.

6. Sıra: dördüncü sıra da çekilen 5 zincir başlangıcına 1 sık iğne yapılıp, 5 zincir çekiyoruz, sonraki 5 zincir başlangıcına 1 sık iğne yapıyoruz. Sıra sonuna kadar 5 zincir 1 sık iğne şeklinde tekrar ederek örüyoruz.

7. Sıra: Beşinci sıra tekrar edilerek örüp bitiriyoruz.

Eldivenimizin üst kısmı için Kahverengi ipliğimizi de iki kat yaparak örüyoruz. 40 ilmek başlayarak 9 cm düz örgü örülüp 1 defada keserek bitiriyoruz. Ördüğümüz parçayı eldivenimizin iç kısmına, dantel örgünün başlangıcına dikerek eldivenimizi bitiriyoruz.

 

BERE

 

130 ilmek başlanarak 2+2 lastik örgü örülür. Örgü boyu 13 cm olduğunda tepe kısmını oluşturmak için 9 ilmek örülüp 1 ilmek kesilir şeklinde sıra sonuna kadar örülür. Sonraki sıralar 8 ilmek örülüp 1 ilmek kesilir, 7 ilmek örülür 1 ilmek kesir, 2 ilmek örülüp 1 ilmek kesilir şeklinde olduğunda ilmekler tığ yardımıyla toplanarak kesilip bitirilir.

Berenin uç kısmına tığ ile eldivenin uç kısmına uygulanan dantel örgü modelini aynı şekilde örüyoruz. . Kahverengi iplikle 130 ilmek başlanarak 9 cm düz örgü örülüp 1 defada kesilerek bitirilip berenin dantel örülen kısmının altına gelecek şekilde iç taraftan dikerek bitiriyoruz.

Ellerinize Sağlık!

Posted by on 16 Nisan 2017

LEAVE A COMMENT