​Folia Bascetta 3D Yıldız Kiti

Artık her evin bir yıldızı var! Bugünkü çalışmamızda 3 Boyutlu origami teknikleri uygulayarak hazırlanacak, Folia’dan ortam dekorasyonu için Bascetta yıldız kitini inceleyeceğiz. Farklı ortamlar için farklı ikili renk kombinasyonlarıyla yılbaşı süsü , doğum günü parti süslemeleri veya kreş-anasınıfı dekorasyonları için idealdir.

Sanılanın aksine; Bascetta yıldız yapımını, talimat yönergelerini doğru takip ettiğinizde oldukça kolay olduğunu göreceksiniz. Yapılış esnasında, bu ürünün alışılmış dekorasyon objelerinden daha farklı bir şıklığa sahip olacağını kestirebilirsiniz.

Atatürk çiçeği diye de bilinen Noel Yıldızı formunda modüler origami tekniğiyle tasarlanmış yıldız biçimi adını tasarımcısı ünlü İtalyan matematikçi Paola Bascetta’dan alıyor.

BASCETTA YILDIZ KİTİ – ÜRÜNÜ İNCELE

Bu ürünle ilgili ön çalışmayı 3 Boyutlu Origami makalesine göz atarak yapabilirsiniz. 3 Boyutlu origamiyle aynı temel parçaları yani modülleri birleştirerek istenilen figürü oluşturabiliriz.

Kit içeriğinde 32 adet bir yüzü yeşil, bir yüzü kırmızı renkli yaprak ve İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde hazırlanan resimli yapılış talimatı bulunuyor.

Bir yıldız için 30 adet yaprak kullanılıyor. Kitinizi hobium.com’dan satın alırsanız Türkçe olarak hazırlanmış resimli yapılış talimatını da edinebilirsiniz.

Uygulanacak teknik oldukça sade. Hazırlanan bir modülü bir diğeri içine yerleştirerek yapılış talimatındaki yönergeleri adım adım hiç kaçırmadan takip ediyorsunuz.

Yıldız son halini aldıktan sonra bir ucundan ipe düğümleyip istediğiniz yerin dekorasyonuna katkıda bulunabilirsiniz.

Farklı renk kombinasyonlarıyla hazırlanmış folia Bascetta yıldız kitlerini hobium.com’da incelemek için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir