Gazzal Bilgisayar Kılıfı

Seviye: ⭐⭐⭐⭐⭐

Malzemeler:

– Gazzal Riva Lurex 2009 – ÜRÜNÜ İNCELE

– Gazzal Cabaret 363 – ÜRÜNÜ İNCELE

– Gazzal Jazz 631 – ÜRÜNÜ İNCELE

– Kartopu Dekoratif Düğme 4820 – ÜRÜNÜ İNCELE

 

Yapılışı

Farklı ipleri birlikte kullandığımız bu dizüstü bilgisayar kılıfında iplerin kalınlıklarını eşitlemek için Gazzal Riva Lurex’i iki kat yaparak kullandık.

Kılıfımızı aşağıdan yukarı doğru ve yuvarlak öreceğiz böylece dikiş ve ip değiştirirken yaşadığımız iplik fazlalıklarını saklama işlemini yapmayacağız.

Örneğimiz için aşağıdaki şemayı kullanacağız;

Bizim bilgisayarımız 31 cm bu yüzden 31 cm olacak şekilde 128 zincir çekerek halka yapıyoruz. Bizim kılıfımız 16 dilimden oluşuyor. Farklı boyutlarda örmek isterseniz ilmek sayısını örneğimizin bir dilimi 8 zincir olduğu için 8 in katlarında arttırabilir veya eksiltebilirsiniz.

2 sıra sık iğne ördükten sonra örneğimize başlıyoruz. Biz sırasıyla Gazzal Jazz – Gazzal Riva Lurex ve Gazzal Cabaret ipliklerini kullandık.

Sıramız bittiği ve iplik değiştireceğimiz zaman kullandığımız ipi kesmiyoruz resimde görüldüğü arkadan yürütüyoruz.

Örgümüzün boyu 24cm olana kadar aynı örneği yuvarlak olarak öreceğiz sonra kapak yapmaya başlayacağız. Kapak için sıranın yarısına kadar (8 dilim) örüp üst sıraya geçeceğiz. Kapağımız 9 cm olduktan sonra 4 sıra zig zag sık iğne yapıyoruz. 5. sıra sık iğneyi yaparken düğmeleri takabilmemiz için gereken ilikleri çekiyoruz.

Kılıfımızı tabanını dikerek bitiriyoruz. Farklı seçenekleri bulunan Kartopu Dekoratif Düğmeler arasından örgümüze en uygun olanı olan kelebeklerin 3 tanesini de dikerek kılıfımızı kullanmaya başlıyoruz.

Ellerinize sağlık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir