Kartopu Süper Perle ile Payetli Bluz

Zorluk derecesi: ⭐

BEDEN: 36 – 38

–  Kartopu K940 Siyah 2 yumak – ÜRÜNÜ İNCELE

– Payet: 03.105 Siyah 5 paket – ÜRÜNÜ İNCELE

– Şiş No: 4 – ÜRÜNÜ İNCELE

ARKA

90 ilmek başlanarak düz örgü örülür. Örgü boyu 2 cm ( örgü bitiminde etek ucu bandı için içe katlanarak dikilir ) olduğunda 1 sıra ters örgü örülüp, düz örgüyle devam edilir. Örgü boyu 30 cm olduğunda kol evi için, örgünün her iki yanından sırasıyla 3+2+1 ilmek kesilerek örgüye devam edilir. Örgü boyu 47 cm olduğunda yaka için örgünün ortasındaki 18 ilmek bir defada kesilir. Yaka için kesilen ilmeklerin her iki yanından sırasıyla her sıra 3+2+2+1+1+1 ilmek kesilerek, örgüye devam edilir. Örgü boyu 49 cm olduğunda omuzlarda kalan 20’şer ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN

Model enine örülür. Pullar ipliğe geçirilir. 80 ilmek başlanarak 1 sıra haraşo örgü örülür.

Model, haraşo örgü( örgünün ön yüzünden ve arka yüzünden her sıra düz örgü örülür) ile örülür.

1.sıra; Örgünün düz yüzünden her ilmeğe 1 pul gelecek şekilde 8 ilmek örülür, sonraki 8 ilmek pulsuz örülür şeklinde sıra sonuna kadar tekrarlanarak örülür. Örgünün düz yüzünden sonraki sıra bütün ilmekler pulsuz örülür.

2. sıra; Örgünün arka yüzünden her sıra pulsuz örülür.

3. sıra; Örgünün düz yüzünden sıra bütün ilmekler pulsuz örülür.

Sonraki sıralar pul sırası 5 oluncaya kadar 1. 2. ve 3. sıralar tekrarlanarak aynı şekilde örülür. Örgü bitene kadar her pul sırası 5 olduğunda pulsuz örülen 8 ilmek pullu, pullu örülen 8 ilmek pulsuz örülür.

Örgü boyu 2 cm olduğunda kol evi için, örgünün sol yanından sırasıyla 1+1+1 ilmek arttırılır, örgü boyu 4 cm olduğunda 45 ilmek arttırılarak örgüye devam edilir. Örgü boyu 10 cm olduğunda yaka için, örgünün ön yüzünden, sol yanından 8 defa her sıra 1 er ilmek kesilerek örülür. Örgü boyu 23 cm olduğunda yaka için örgünün düz yüzünden, sol yanından 8 defa 1’er ilmek arttırılarak örülür. Örgü boyu 32 cm olduğunda kol evi için örgünün sol yanından 45 ilmek kesilir, örgünün düz yüzünden 3 defa her sıra 1’er ilmek kesilerek örgüye devam edilir. Örgü boyu 36 cm olduğunda ilmekler 1 defada kesilerek bitirilir.

YAKA

Yaka etrafından 130 ilmek toplanarak çıkartılır, 14 cm 1+1 lastik örgü örülüp ilmekler 1 defada kesilerek bitirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir