Keçe Tavşan Kalem Başlığı

 

Nasıl da severdik küçük birer öğrenciyken kalem başlıklarını. Sıradanlıktan uzaklaştıran küçük bir detaydı belki kalem başlıkları. Siz de hazır okul sezonu başlamışken, miniklerinizin okul hayatına bir renk katabilir ve Keçe Tavşan Kalem Başlığı ile onlara okulu, yazmayı daha da sevdirebilirsiniz. Bu başarması zor ama doğru araçlarla aslında çok kolay olan bir şey. Biz de sizlere bu noktada yardımcı olmak istedik ve size keçeden tavşan şeklinde bir kalem başlığının nasıl yapıldığını aktarmak istedik. Ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız. İşte bu şirin kalem başlığı için malzemelerimiz..

Keçeden Tavşan Şeklinde Kalem Başlığı

Malzemeler:

– La Mia 50×50 cm 3 mm Beyaz Sentetik Keçe – M02 14×5 cm – ÜRÜNÜ İNCELE  

– Coats Drima 100 Metre Beyaz Dikiş İpliği – 1712 – ÜRÜNÜ İNCELE

– Coats Drima 100 Metre Siyah Dikiş İpliği – 0709 – ÜRÜNÜ İNCELE

 

Yapılışı

İlk olarak, her zamanki gibi verilen kalıba keçe kumaşını yerleştirilerek, ön ve arka olarak iki parça kesilir. Sonrasında ön parçada kaş, kulak, burun ve kollar, iğne ve iplikle makine dikişi ile işlenir. Buraya kadar zaten işlemlerin çoğunu bitirmiş olacaksınız. Şaşırmayın, ne kadar kolay olduğunu söylemiştik…

Ön parçanın işlemesini tamamladıktan sonra, geriye kalan ön ve arka kısmın birleştirilmesi işlemi. Bu da; ön ve arka parça üst üste getirilerek, alt kısımda kalemin geçeceği kadar kısım dikilmeden boşluk bırakılacak şekilde tamamlanır. Diğer kısımlar makine dikişi ile dikilir.

Kalem başlığımızın, kalemin geçeceği kısım sökülmemesi için, resimlerdeki gibi sağlamlaştırılarak dikilir.

Ve tüm işlemler bitti. İşte bu kadar. Ellerinize sağlık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir