Kendinden Ponponlu İplikle Şeker Tadında Örgü Hırka

Şeker Tadında Ponpon Hırka

Şeker gibi rengarenk ponponları hırka üzerinde görmek isteyenler için harika bir seçenek. Serin bir bahar akşamında çocuklarınıza giydirebileceğiniz bu hırkaları yaparken de eğleneceksiniz. Gerisi tatlı bir gülümseme, biraz emek ve bol ponpon!

Malzemeler ;

-Kartopu Bebe  Ponpon Renk no: K801  – ÜRÜNÜ İNCELE

– Fantazi Bebe Kelebek Düğme KFB 11 -3 adet – ÜRÜNÜ İNCELE

– Tığ: 4 Numara – ÜRÜNÜ İNCELE

Yapılışı

ARKA: 74 zincir çekilir. Üzerine 37 defa, 1 zincir çekilip 1 tekli tırabzan yapılır. Sonraki sıra 1 zincir çekilip, önceki sıra çekilen zincire sık iğne yapılır. İşlem tekrarlanarak sıra sonuna kadar örülür. Sonraki sıralar 1 sıra 1 zincir 1 tekli tırabzan sıra boyunca, 1 zincir 1 sık iğne sıra boyunca tekrarlanarak örmeye devam edilir. Örgü boyu 18 cm olduğunda, kol evi için örgünün her iki yanından 2+1 adet tırabzan örmeden geri dönülür. Örgü boyu 29 cm olduğunda bitirilir. ÖN: 32 zincir çekilir. Üzerine 16 defa, 1 zincir çekilip 1 tekli tırabzan yapılır. Sonraki sıra 1 zincir çekilip, önceki sıra çekilen zincire sık iğne yapılır. İşlem tekrarlanarak sıra sonuna kadar örülür. Sonraki sıralar 1 sıra 1 zincir 1 tekli tırabzan sıra boyunca, 1 zincir 1 sık iğne sıra boyunca tekrarlanarak örmeye devam edilir. Örgü boyu 18 cm olduğunda, kol evi için örgünün yanından 2+1 adet tırabzan örmeden geri dönülerek kesilir. Örgü boyu 22 cm olduğunda yaka için, 2+1+1 tırabzan örmeden geri dönülerek kesilir. 29 cm olduğunda bitirilir.

KOL: 54 zincir çekilir. Üzerine 27 defa, 1 zincir çekilip 1 tekli tırabzan yapılır. Sonraki sıra 1 zincir çekilip, önceki sıra çekilen zincire sık iğne yapılır. İşlem tekrarlanarak sıra sonuna kadar örülür. Sonraki sıralar 1 sıra 1 zincir 1 tekli tırabzan sıra boyunca, 1 zincir 1 sık iğne sıra boyunca tekrarlanarak örmeye devam edilir. Örgü boyu 14 cm olduğunda, kol evi için örgünün her iki yanından 2+1 adet tırabzan örmeden geri dönülerek kesilir. Örgü boyu 23 cm oluncaya kadar her sıra 1 tırabzan kesilir. Örgü boyu 23 cm olduğunda bitirilir.

ÖN VE YAKA BANTLAR: Ön parçanın yan kısmına 3 sıra 30 adet 1 tırabzan 1 zincir şeklinde örgünün beden kısmına uygulanan model uygulanarak bitirilir.

BERE: 90 zincir çekilerek 45 adet tırabzan olacak şekilde, hırkadaki model uygulanıp 9 cm örülür. Berenin tepesini oluşturmak için her sıra sırasıyla 10+10+5+5 tırabzan kesilerek bitirilir.

Ellerinize sağlık!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir