Kendinden Ponponlu iplikle Kapşonlı Örgü Çocuk Yeleği

Kendinden ponponlu yünle öreceğiniz bu yeleği bebeğiniz de siz de çok seveceksiniz.

Malzemeler :

– Kartopu Bebe Pompon Yeşil Bebek Yünü – K439 – 2 yumak – ÜRÜNÜ İNCELE

– Kartopu Bebe Pompon Mavi Bebek Yünü – K544 – 2 yumak – ÜRÜNÜ İNCELE

– Kartopu 4 mm 35 cm Titanyum Örgü Şişi – ÜRÜNÜ İNCELE

YAPILIŞI


ARKA

56 ilmek başlanarak, 2 cm haraşo örgü örülür. Yan yırtmaçlar için, örgünün her iki yanındaki ilk 5’er ilmek 3 cm sıra haraşo örgü diğer ilmekler düz örgü örülür. Sonraki sıralar düz örgüyle devam edilir. Örgü boyu 20 cm olduğunda kol evi için örgünün her iki yanından 2+2 ilmek kesilir. Sonraki sıralar kol bantları için örgünün her iki yanındaki ilk 3’er ilmek haraşo örgü diğer ilmekler düz örgü örülür. Örgü boyu 30 cm olduğunda omuz için ilmekler 3 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN

Sol Yan;

26 ilmek başlanarak 2 cm haraşo örgü örülür. Yan yırtmaç için, örgünün yanındaki ilk 5 ilmek 3 cm haraşo örgü diğer ilmekler düz örgü örülür. Sonraki sıralar düz örgüyle devam edilir. Örgü boyu 20 cm olduğunda kol evi için örgünün sol yanından 2+2 ilmek kesilir. Sonraki sıralar kol bantı için örgünün sol yanındaki ilk 3 ilmek haraşo örgü diğer ilmekler düz örgü örülür. Örgü boyu 26 cm olduğunda yaka için örgünün sağ yanından 4+3+3+1+1 ilmek kesilir. Örgü boyu 30 cm olduğunda omuz için ilmekler 3 aşamada kesilerek bitirilir.

Sağ Yan;

Sol yan ile aynı sayı ve aynı şekilde örülürken, kol evi kesimi örgünün sağ yanından, yaka kesimi örgünün sol yanında uygulanarak örülür.

KAPİŞON:

Yaka çevresinden 62 ilmek toplanarak çıkartılır. Örgünün 2 yanındaki ilk 5 ilmek haraşo diğer ilmekler düz örgü örülür. Örgü boyu 14cm olduğunda ilmekler ortalanıp ortadaki 3 ilmek birlikte örülerek 1 ilmeğe düşürülerek örmeye devam edilir. Kesme işlemi 3 kez tekrarlanır. İlmekler 1 defada kesilerek bitirilir. Üst ortadan dikilerek birleştirilir.

ÖN BANTLAR :Ön yanlardan 66 ilmek toplanarak çıkartılır.5 sıra 1+1 lastik örülüp 1 defada kesilerek bitirilir.

Ellerinize Sağlık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir