Silikon Kalıp ile Kokulu Taş Biblo Yapımı

İstediğiniz bebek şekerini, nikah şekerini, sünnet şekerini vs.. bulamadınız, belki de içinize sinmedi ya da el emeğinizi konuklarınıza göstermek istiyorsunuz. Yapımı o kadar kolay, eğlenceli ve ekonomik olan kokulu taş yapımını bu videoyu izleyerek öğrenebilir ev de kendi şekerinizi yapabilirsiniz.

Vakit geçirmeden hoşlandığınız, eğlenceli, romantik vs.. kokulu taş tozunuzu ve silikon kalıp modelini seçerek şekerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Malzemeler:

– Hobium 1 kg Pembe Kokulu Taş Tozu – kt-3 – ÜRÜNÜ İNCELE

– Fragola Yasemin ve Beyaz Çay Kokusu – ÜRÜNÜ İNCELE

– Hobium Bebek Ayakkabısı Şeklinde Mum&Sabun&Kokulu Taş Kalıbı – N&B00731 – ÜRÜNÜ İNCELE

Yapılışı

Kokulu taş yapımında 2 ölçek kokulu taş tozu, 1 ölçek sıcak kaynamış suyu bir kabın içine koyup pürüzsüz hale gelinceye kadar karıştırıyoruz. Kokumuzu(esansı) da ekleyerek son bir defa daha karıştırıyoruz. Biblomuz da kabarcıklar oluşmaması için silikon kalıbımıza hazırladığımız karışımı dökmeden önce 2 defa kolonya sıkıyoruz. Hazırladığımız karışımı kalıbımıza döküp tekrar 2 defa kolanyamızdan sıkarak katılaşması  için beklemeye bırakıyoruz. Katılaşıp biblo halini alan kokulu taşımızı silikon kalıbımızdan çıkartıyoruz. Kokulu taşımız kullanılmaya hazır.

Not; Uygulama yapacğınız kalıbınızın büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre  ölçü kabınızı daha büyük veya daha küçük kullanabilirsiniz.. Ölçüler; 2 ölçek kokulu taş tozu, 1 ölçek sıçak kaynamış su şeklindedir.

Ellerinize Sağlık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir