Zincir Etkisi Bayan Kazak

Trabzanlı zincirlerin hareket verdiği model, yaz akşamlarının vazgeçilmezi olmaya aday.

Düzey: Orta
Beden: 36-38
Mevsimler: Sonbahar, Kış

Malzemeler :

– 7 adet Kartopu pamuklu bebe: K507 (Yeşil) – ÜRÜNÜ İNCELE

– 1 adet Kartopu 3 mm sarı yumuşak saplı yün tığı – ÜRÜNÜ İNCELE

– 1 çift Kartopu 4 mm metal örgü şişi – ÜRÜNÜ İNCELE

Yapılış

ARKA-KOL
175 zincir çekilerek başlanır.

1.sıra; 1 tekli tırabzan 2 zincir, 1 tekli tırabzan 2 zincir şeklinde kutucuklar oluşturularak sıra sonuna kadar tekrarlanarak örülür.

2. sıra; 1 tekli tırabzan 2 zincir, sonraki kutucuğa 4 adet tekli tırabzan yapılıp, birinci tırabzanın tepesine 1 sık iğne yapılarak fıstık oluşturulur. Sıra sonuna kadar 2 zincir çekilir, 1 adet tekli tırabzan yapılır, 2 zincir çekilir, bir sonraki kutucuğa fıstık yapılır şeklinde örülür. Örgü boyu 42 cm oluncaya kadar 1. ve 2. sırada uygulanan model tekrarlanarak örülüp bitirilir.

Kol için örgü ikiye katlanıp her iki yanından 24’er cm dikilerek kol oluşturulur. Kol uçlarından 40’ar ilmek toplanarak çıkarılıp 8 cm haraşo örgü örülüp 1 defada kesilerek bitirilir.

ARKA ROBA

32 ilmek başlanarak haraşo örgü örülür. İlmek sayısı 86 olana kadar örgünün her iki yanından her sıra 2’şer ilmek arttırılarak örülür. 84 ilmekle örgüye devam edilir. Örgü boyu 28 cm olduğunda ilmekler 1 defada kesilerek bitirilir. Arka kol parçasının arka bedeni için kalan 114 cm’lik bölümünün orta kısmına, roba parçasının alt ve yan kısımları dikilerek birleştirilir.

ÖN

45 ilmek başlanarak 65 cm haraşo örgü örülüp 1 defada kesilerek bitirilir. Ön parça, arka roba parçasının omuz kısmından başlanarak, arka-kol parçasına 50 cm dikilerek birleştirilir.

Elinize sağlık !

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir