İtalyan İşi Erkek Kazak

Görünümü farklı bir erkek kazak arıyorsanız bu model tam da size göre! Sevgilinize, eşinize hediye edebileceğiniz bu modeli kolayca örebilirsiniz.

Düzey:Orta
Kullanılan teknikler:Düz Örgü-Ters Örgü
Beden:46-48
Mevsimler: Kış

Malzemeler :

– 2 adet Kartopu Sera K882 (Kahve) – ÜRÜNÜ İNCELE

– 4 adet Kartopu Sera K641 (Mavi) – ÜRÜNÜ İNCELE

– 1 çift Kartopu 4.5 mm Çelik Telli Misinalı şiş – ÜRÜNÜ İNCELE

Yapılış

ARKA

Mavi renkli iplikle 140 ilmek başlanarak 16 cm 3 ilmek düz +1 ilmek ters lastik örgü örülür. Kahverengi ve mavi renkli iplikle model uygulamasına geçilir. Örgünün ön ve arka yüzünden her sıra düz (haraşo) örgü örülür. Model başlangıcı için 1 ilmek kahverengi iplikle, 1 ilmek mavi renkli iplikle şeklinde sıra başına kadar tekrarlanarak örülür. Modelin devamı şemadaki desen uygulanarak örülür. Örgü boyu 44 cm olduğunda kol evi için örgünün her iki yanından sırasıyla 3+2+2 ilmek kesilerek örülür. Örgü boyu 67 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanarak ortadaki 54 ilmek 1 defada kesilir. Yaka için kesilen ilmeklerin her iki yanından sırasıyla kesilirken aynı anda omuzlarda kalan 36’şar ilmek de 3 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN

Örgü boyu 42 cm oluncaya kadar arka parçayla aynı şekilde örülür. Örgü boyu 42 cm olduğunda yaka yırtmacı için, örgü ortalanıp örgünün ortasındaki 6 ilmek 1 defada kesilip, örgüye iki parça halinde devam edilir. Örgü boyu 56 cm olduğunda yaka için örgünün ön orta yanından sırasıyla 10+5+4+4+2+2+1 ilmek kesilerek örülür. Örgü boyu 67 cm olduğunda omuzlarda kalan 32’şer ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

KOL

Mavi renkli iplikle 68 ilmek başlanarak örgü bitimine kadar 3 ilmek düz +1 ilmek ters lastik örgü örülür. Örgü boyu 7 cm olduğunda, örgü boyu 45 cm oluncayakadar her 3 cm de bir örgünün her iki yanından 16 defa 1’er ilmek arttırılarak örülür. Örgü boyu 45 cm olduğunda kol evi için örgünün her iki yanından sırasıyla 3+2+2 ilmek, daha sonra örgü boyu 68 cm, 14 ilmek oluncaya kadar örgünün her iki yanından, bir 1’er ilmek her sırada kesilir. Örgü boyu 68 cm olduğunda kalan 24 ilmek 1 defada kesilerek bitirilir.

YAKA

Mavi renkli iplikle yaka yırtmacının her iki yanından 30’ar ilmek toplanarak çıkartılıp 3 cm 3 düz +1 ters lastik örgü örülüp ilmekler 1 defada kesilerek bitirilir. Yaka etrafından 131 ilmek toplanarak çıkarılıp 3 ilmek düz+1 ilmek ters lastik örgü örülür. Kahverengi iplikle 7 cm, mavi renkli iplikle 4 cm örülür. Örgü boyu 11 cm olduğunda ilmekler 1 defada kesilerek bitirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir