Polimer Kil ile “Millefiori Yapımı”

Millerfiori, ismi İtalyanca’dan gelen “Mille” (Bin-1,000) ve “Fiori” (Çiçek) kelimelerinden oluşan bir cam yapım tekniğidir. Bu tekniği günümüzde daha çok polimer kil ile uyguluyoruz. Kil hamurundan belli ölçülerdeki ve şekillerdeki parçalar hazırlayıp başta çiçek motifleri olmak üzere istenilen değişik motifleri parçaları bir araya getirip yoğurarak yapılır.

(www.pinterest.com)

Malzemeler

– Sculpey Polimer Kil – ÜRÜNÜ İNCELE

– Sculpey Kil Bıçağı

– Sculpey Akrilik Rulo

– Kürdanlar, Çöp şişler

Sculpey Polimer kil fırınlandığı zaman seramikleşen bir model hamurudur. Sculpey Polimer kille 3 boyutlu modelller detaylı bir şekilde tasarlanabilir. Havayla temas halinde kesinlikle kurumaz ve sertleşmez. Böylelikle çalışmanızı acele etmeden tamamlayabilir, kullanılan kili tekrar ve tekrar şekillendirebilirsiniz.

Yapılış

Videomuz 2 parçaya böldük. İlk bölümde hamurun nasıl hazırlanacağını püf noktalarıyla detaylı bir şekilde anlatıyoruz ve çiçek motiflerinin “Millerfiori” nasıl yapıldığını gösteriyoruz.

Bahsettiğimiz gibi Sculpey Polimer kil fırınlanmadığı takdirde tekrar şekillendirilebilir. 2. bölumünde ise millerfiori çiçek motifi yaparken artan malzemelerden nasıl yararlanılabileceğini gösteriyoruz.

1.bölum Sculpey Polimer Kil “Millefiori Yapımı”

2.bölüm Polimer Kil ” Artan Malzemelerden Yararlanma”

Ellerinize Sağlık!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir